Ülkü Motorsporları Kulübü tarafından düzenlenen 2021 İzmir Pist Kupası, 20 Haziran Pazar günü ilk ayak yarışları ile başladı. Aynı zamanda V2 Challenge yarışlarının da koşulduğu hafta sonunda pist kupasında 16, V2 Challenge’da da 13 olmak üzere 29 sporcu ter döktü.

İzmir Pist Kupası super grup ilk yarışında üçüncü cepten başlayan Çağlayan Çelik birinciliği göğüslerken, Özkan Kırbacı ikinci ve Orhan Gül üçüncü oldular. İkinci yarışta ise Özkan Kırbacı birincilik kürsüsüne çıkmayı başarırken, Cemil Demir ikinciliği, Hüseyin Yıldırım da üçüncülüğü kazanan isimler oldular.

Maxi grupta Murat Engin ilk yarışı lider tamamlarken, Devrim Erdinç Efil ikinciliği, Demir Eröge de üçüncülüğü kazandı. İkinci yarışta Devrim Erdinç Efil birincilik kupasını kaldırırken, Murat Engin ikinci ve Ayhan Göllü de üçüncü sırada finiş gördüler.

V2 Challenge ilk yarışında Hüseyin Çetmen zafere ulaşırken, ikinciliği Yavuz İpçi ve üçüncülüğü de Metin Çalışkan elde etti. Sağanak yağmur altında koşulan günün ikinci yarışında ise damalı bayrağın altından ilk geçen isim Abdülmurat İnan olurken, Metin Çalışkan ikinci ve Berkay Erdoğan da üçüncü sırada finiş gördüler.