Drag severler, İzmir Park’ta Drag Yarışı’nda tasarım harikası, dünya markası, hızlarına yetişilemeyen araçların kıyasıya rekabetini izledi. 32 aracın katıldığı Drag yarışında, Super Sport araçların yarıştığı 3200 cc ve Üzeri Kategori’de, 9 araç ile rekora imza atan İzmirli ünlü işadamları kıyasıya rekabet için piste çıktı.

Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, İzmir’de bir tek kendisinde olan Lamborghini Aventador aracı ile bu kategoride birincilik kupasını aldı. İkinciliği alan isim ise Ferrari 458 İtalia ile Tarkan Önal olurken, üçüncülüğü Karakaş Kuyumculuğun sahibi Kamil Karakaş Bentley Continental GT aracı ile aldı. Kamil Karakaş’ın eşi Onur Karakaş’ta bu yarışta da Bayanlar Kategorisi’nde katıldı ve Porsche Cayenne aracı ile kupa aldı. Pistte kıyasıya rekabet için iddialı araçlarıyla piste çıkan Kadir Haner, Mazhar Uslu Ferrari 458 İtalia araçlarıyla ilk üçün yakın takibinde olan isimlerdi. Geçen hafta Türkiye Otomobil Pist Şampiyonası Yarışı’nda Porsche GT3 ile yarışan Murat Güney de bu sefer Porsche Carrera aracıyla piste çıkan isimlerdendi.

Güzel bir havada, iddialı araçlar ve yoğun katılımcıyla gerçekleşen Drag Yarışı’nda yavaş yavaş sezon sonuna yaklaşılırken tüm kategorilerde heyecan ve rekabet doruktaydı. 1400 – 1600 Kategori’de Hüseyin Kızılsu, Sport Kategori’de Dağsu Şener, 2000 – 2500 CC Kategori’de Kaan Kara, 3200 CC ve Üzeri Kategori’de Mesut Sancak ve Dizel Kategori’de BSÇ Kimya’nın Yönetim Kurulu Başkanı Cenk Burak Çelik birinciliği  alan isimler oldular.