Ege bölgesinde yılın ilk otokros yarışı 1 Ekim Pazar günü Aydın Otomobil Sporları Kulübü tarafından İzmir’de yapılacak. Menemen Belediyesi tarafından Seyrek’te oluşturulan toprak zeminli parkurda yapılacak yarış 4 ayrı kategoride, 2 ayak üzerinden koşulacak.

Geçtiğimiz sezon da Ege Kupası’na ev sahipliği yapan Seyrek Parkuru, görselliği yüksek ve rekabetçi bir karaktere sahip. İzmir Otokros yarışı 01 Ekim Pazar günü saat 9:30 da yapılacak idari kontrol ile başlayacak ve 11:00-12:00 saatleri arasındaki antrenman turları ile devam edecek. Yarış toplam 10 tur olarak iki ayrı bölümde 12:30-16:30 saatleri arasında koşulacak, saat 17:00 de yapılacak ödül töreni ile son bulacak.

AYOSK Başkanı Mithat Diker 1 Ekim Pazar günü Menemen Belediyesi ile birlikte heyecan dolu bir hafta sonu yaşatmak için çalıştıklarını belirterek, Menemen ve İzmirli spor severleri otokros yarışını izlemeye davet etti. Seyirciler yarışmayı ücretsiz olarak izlerken sandalye ve masalarını getirerek piknik de yapabilecek.

Menemen-Seyrek Otokros Parkuru, Seyrek – Foça yolu üstünde bulunan Bakırçay Üniversitesi’ni 2,5 kilometre geçtikten sonra yolun sol tarafında yer alıyor.