Ege bölgesinde otomobil sporlarına olan ilgiyi ve sporun bilinirliğini arttıran Aydın Otomobil Sporları Kulübü (AYOSK) heyecan ve rekabetin doyasıya yaşandığı bir sezonu daha geride bıraktı.

Otomobil sporlarına yeni yüzler kazandırmaya devam eden AYOSK’un Ege Asal Metal sponsorluğunda düzenlediği 2017 İzmir Kupası’nın Ödül Töreni, İzmir Gazeteciler Cemiyeti (Karataş) Lokalinde yapıldı. İzmir Kupası’nda 4 yarıştan elde ettikleri puanlar ile sezon sonun da ilk üç içerisinde yer alan pilotlara kupalarına vermek için düzenlenen ödül töreni bu spora gönül vermiş kişileri bir araya getirdi.

Toplam 5 kategoride 15 sporcunun ödül aldığı tören kupanın sponsoru Ege Asal Metal adına Mithat Diker’in açılış konuşmasıyla başladı. Yoğun katılımın olduğu gecede ilk olarak, teşekkür plaketleri sunuldu. Kupaya olan katkılarından dolayı Mithat Diker’e teşekkür plaketi verilirken, otomobil sporlarının gelişiminde 80’li yıllarda İzmir’de büyük emek harcayan merhum rallici Salih Uluşahin adına eşine şükran plaketi sunuldu. 17 yaşında olmasına rağmen otokros yarışlarında müthiş performans sergileyen Cem Doğrular’a tebrik ve İl Gözetmen Kurulu’na da gösterdikleri gayret, özveri ve fedakarlıklarından dolayı teşekkür plaketleri verildi.

Sporcuların heyecanının gözlerinden okunduğu ödül töreninde, coşku dolu görüntüler yaşandı. Kategoride 1 de Yüksel Duvarcı birincilik, Bedri Kolsallayan ikincilik, Mithat Diker’de üçüncülük kupalarına kavuştu. Kategori 2’de performansı ile dikkat çeken genç yetenek Cem Doğrular birinci, Mustafa Kurun ikinci, Bahadır Sevinç üçüncü olarak sahnede kupalarını aldı. Erdal Oral, Kategori 3 de birincilik kupasını havaya kaldıran isim oldu. İkincilik kupası ise Mustafa Sözkesene gitti. Mustafa Nazik üçüncü olarak podyumu tamamlayan isim oldu. Kategori 4 de parkurların yeni ve hızlı ismi Levent Ceylan birincilik ekip arkadaşı Bahadır Sevinç ikincilik kupalarını aldı.

Kadınlar Kategorisi’nde tüm şartlarda eşit puana sahip olan Yonca Güngör, Nevin Uçak ve Esmanur Gülbahar arasında herhangi artı bir avantaj olmadığı için üçüde ayrı ayrı üçüncülük kupasını aldı. Bu kategoride Saadet Koçel ikinci ve bu yıl parkurlara adım atan Alara Güçeli ise ayğının tozuyla birincilik kupasını aldı.

Davetliler tarafından büyük beğeni toplayan ödül töreninde geç saatlere kadar geride kalan yarışlar ve 2018 sezonun da İzmir’de yapılacak organizasyonlar konuşuldu. Eğlenceli, coşkulu ve başarılı geçen geceyi unutulmaz kılmak isteyen davetliler ve sporcular gece boyunca bol bol fotoğraf çektirdiler.