İstanbul Otomobil Sporları Kulübü (İSOK) tarafından organize edilen ve son ayağı 10 Ocak’ta koşulan Castrol İstanbul Rallisi’nin final yarışında müthiş bir mücadele yaşandı. Şampiyonanın son yarışında Mustafa Söylemez ve co-pilotu Cem Bakançocukları 1,8 saniye farkla Güven Bostancı ve Çağla Bostancı ekibinin önünde finişe geldi ve yarışı kazandı. İlk ayakta da birinci olan Söylemez ve Bakançocukları ekibi bu yılki şampiyonadan şampiyonlukla çıkmayı başardı.

İkinci yarıştan zaferle çıkan iddialı pilot Güven Bostancı, eşi Çağla Bostancı ile start aldığı şampiyonanın finalinde finişe ikinci sırada geldi. Çağla Bostancı bayanlar co-pilot şampiyonu oldu.

Üçüncülük mücadelesi Alparslan Çukurova- Burçin Korkmaz ekibi ile Menderes Okur- Aras Dinçer ikilisi arasında yaşandı. Bu yıl çok başarılı bir performans sergileyen ekiplerden üçüncülüğün sahibi Çukurova – Korkmaz ekibi oldu. Son yarışı dördüncü sırada bitiren Menderes Okur, puan farkıyla bu yılki şampiyonada üçüncülük kupasının sahibi oldu.

Bu yıl rekor sayıda aracın katılımıyla gerçekleşen Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası’nda bayan pilotlar da ağırlıktaydı. Bu yılın Bayanlar Şampiyonluğunu Serpil Pak kazandı.

Ralliseverlerin son derece keyifli anlara tanık olduğu bu yılki şampiyonanın üçüncü ayağına 44 araç kayıt yaptırırken, zorlu mücadeleyi 25 otomobil tamamlayabildi. Şampiyonanın Gençler Kupası’nı Castrol Ford Team Türkiye pilotu Orhan Avcıoğlu kazandı.

Rallilere ilgi duyanların kendilerini geliştirebilmeleri ve otomobil sporlarına yeni yeteneklerin kazandırılabilmesi amacıyla tüm amatör yarışçılara açık olan İstanbul Ralli Şampiyonası, İstanbul Otomobil Sporları Kulübü (ISOK) tarafından 2002 senesinden bu yana organize ediliyor. Şampiyona 2009 sezonunda sponsorları Castrol, VIA/PORT, Fiat ve Ford’un desteği ile gerçekleşti.

Yarışla ilgili detaylı bilgilere www.istanbulrallisampiyonasi.com adresinden ulasabilirsiniz.