İstanbul Otomobil Sporları Kulübü (İSOK) tarafından organize edilen Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası’nın ikinci yarışı 27 Aralık Pazar günü 48 ekibin katılımı ile VIA/Port alışveriş merkezinden start aldı.

Beş özel etaptan oluşan rallide son özel etaba rakibi Mustafa Söylemez’in 7.9 saniye ardında ikinci sırada giren Bostancı, bu özel etapta rakibine yaklaşık 11 saniye üstünlük sağlayarak ralliyi kazanmayı başardı. Bu birincilikle şampiyona liderliğine Güven-Çağla Bostancı çifti yükselmiş oldu. Menderes Okur ise bu ikiliyi takip eden isim oldu.

Grup A kategorisinin galibi Antalya’dan yarışa katılan ve tek dizel ralli otomobilinin pilotu Mehmet Pınarbaşı olurken, Grup H kategorisinin lideri Ümit Coşkun oldu.

Genç pilotlar birinciliğini Castrol Ford Team Turkey adına yarışanOrhan Avcıoğlu kazandı.

Yarışın en hızlı bayan pilotu Roya Angejihaydari olurken, en başarılı bayan co-pilot eşi ile finişe birinci sırada gelen Çağla Bostancı oldu.

Güzel havada, Castrol etabı seyirci noktasında keyifli vakit geçiren ralli severler yarış sonunda VIA/PORT alışveriş merkezinde kupalarını alan pilotları alkışladı.

Üçüncü ve son yarış 10 Ocak 2010 tarihinde yine VIA/PORT’dan start alacak ve İstanbul Mahalli şampiyonları belirlenecek.

Yarışla ilgili detaylı bilgilere www.istanbulrallisampiyonasi.com adresinden ulasabilirsiniz.