Dünya Ralli Şampiyonası’nın 16. ve son ayağı olan, 29 Kasım-03 Aralık tarihleri arasında koşulacak Galler Rallisi’nde Ford Rallye Sport Turkey pilotları, Emre Yurdakul ve Burcu Çetinkaya, Ford Fiesta ST’leriyle zorlu hava ve yol koşullarına sahip etaplarında mücadele edecekler.

Dünya Ralli Şampiyonası’nın son ayağı olan ve toplam 17 özel etap ve 3 gün olarak koşulacak yarışla ilgili olarak bilgi veren Ford Rallye Sport Turkey Takım Direktörü Serdar Bostancı, “Deneyim kazanmaya devam ediyoruz. Ülkemizde motorsporlarının gelişimi ve gelecekte ülkemizi temsil edecek pilot ve pilotların yetişebilmesi amacıyla, bu yöndeki ataklarımıza devam edeceğiz. Bu yıl, yurtdışında üç yarışta; önce Finliya’da Fiesta Sporting Trophy International’da Emre’nin birinciliğiyle sonuçlanan, sonra da Adil Küçüksarı’nın mücadele ettiği Almanya Rallisi’ne katıldık. Sezonun son ve hemen hemen en zorlu etaplarına sahip bu rallide iki pilotumuzla yer alacağız.” dedi.

Dünya Ralli Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek spocularımıza başarılar dilerken, 2008 yılında uluslararası platformda bu sayının artacağına inanıyoruz.