2021 sezonu için TOSFED Gözetmen Eğitim Seminerleri 03 Nisan 2021 tarihi itibariyle başlayacaktır. İlk olarak 2020 senesindeki uzaktan online eğitimle D lisansa sahip gözetmenlerimizin, 03 Nisan Cumartesi günü 19:00 ve 21:00’da gerçekleşecek seminerlerden birisine katılması gereklidir. Her seans 750 kişiyle sınırlandırılmıştır ve seminere katılabilmek için kayıt olmak zorunludur. Kayıtlar bir gün öncesinde kapanacaktır.

2020 sezonunda uzaktan online eğitimle terfi etmiş A-B-C lisansa sahip gözetmenlerimiz için eğitim ise 04 Nisan Pazar günü 20:00’da gerçekleşecektir. Seminere katılabilmek için kayıt olmak zorunludur. Kayıtlar bir gün öncesinde kapanacaktır.

2021 sezonda ilk defa aramıza katılacaklar için Yeni Gözetmen Eğitim Semineri ise, 10-11 Nisan 2021 tarihlerinde saat 20:00’da yapılacaktır. Eğitime katılım şartları ve başvuru linki TOSFED resmi sosyal medya kanalları üzerinden duyurulacaktır.

Katılımcıların seminer başlangıç saatinden 15 dakika önce  Zoom’da gerçek adı ve soyadı görünecek şekilde lobiye giriş yapılması gerekmektedir. Adı ve soyadı tanımlı olmayan kullanıcılar eğitime katılamayacaktır. Seminer için zoom linki katılımcıların kayıt sırasında belirttikleri e-posta adreslerine gönderilecek olup, spam ve gereksiz e-posta kutularının da kontrol edilmesi gereklidir.

Seminerlere mazeretli katılamayanların, durumu bağlı oldukları Gözetmen Kurulu’na bildirmeleri gereklidir. Aksi halde lisansları bir senelik askıya alınacak olup, katılamayanlar için telafi semineri Mayıs ayına planlanacaktır.