Avrupa Ralli Şampiyonası’nda sezonun dokuzuncu yarışı olan Yunanistan – Elpa Rally’yi, Fiat Motorsports Turkey ekibi, Volkan Işık – Kaan Özşenler kazı.Yunanistan’ın Halkidiki Yarımadası’nda gerçekleştirilen, 32. Elpa Rally’yi Fiat Gre Punto Super 2000 ile yarışan Volkan Işık – Kaan Özşenler ikilisi galibiyetle noktaladı.

Avrupa Ralli Şampiyonası’nın dokuzuncu yarışı olan Elpa Rally’de geçilen 13 özel etabın 5’inde en iyi zamanlara imza atan Fiat Motorsports Turkey ekibi, yarışı, en yakın rakibinin 1 dakika 28.8 saniye önünde tamamladı.

İlk gün geçilen 7 özel etap sonunda liderliğe yükselen ve bu üstünlüğünü ikinci güne de taşımayı başaran Volkan Işık, son yarışı öncesi şampiyonada da iddialı bir konuma yükseldi. Bu yarış öncesi 32 puanla şampiyonada altıncı sırada yer alan Volkan Işık, yarışın genel klasman birinciliğinden elde ettiği 10 puana, her iki günü de lider tamamladığı için 6 bonus puanı daha ekleyince toplam 16 puan kazanarak şampiyonada 48 puanla ikinciliğe yükseldi.

Şampiyona lideri Enrice Garcia Ojeda ile arasındaki puan farkını 3’e indiren Volkan Işık, sezonun son yarışı olan ve 19 – 21 Ekim tarihlerinde Fransa’da koşulacak Antibes Rally’de şampiyonluk için start alacak. Işık, bu başarısıyla Yunanistan’da ilk kez 20 katsayılı bir yarışı birinci sırada bitiren Türk sporcu olarak da bir ilke imza atmış oldu.