Avrupa Ralli Şampiyonası’ (ERC)nda sezonun dokuzuncu yarışı olan Yunanistan – Elpa Rally’ye galibiyet için çıkmayı planlayan Fiat Motorsports Turkey Takımı, tüm hazırlıklarını tamamladı. Volkan Işık – Kaan Özşenler ikilisi, Fiat Gre Punto Super 2000 ile katılacağı bu zorlu yarışta, kayıt yaptıran 75 ekip arasından sıyrılarak podyuma çıkmak için mücadele edecek. 2007 sezonunda yönünü Avrupa’ya çeviren ve Avrupa Ralli Şampiyonası’nda mücadele eden Fiat Motorsports Turkey takımı, 10 yarıştan oluşan şampiyonanın dokuzuncu yarışı için Yunanistan’a gidiyor.

5- 7 Ekim tarihlerinde Yunanistan’ın Halkidiki Yarımadası’nda düzenlenecek olan Elpa Rally’ye katılacak olan Fiat Motorsports Turkey ekibi Volkan Işık – Kaan Özşenler ikilisi, ilk gün asfalt ikinci gün ise toprak zeminde geçecek olan yarış için hazır durumda. 5 Ekim Cuma akşamı 19:45’de verilecek seramonik startın ardındanilk gün sadece 5.8 kilometre uzunluğundaki seyirci özel etabını geçecek.

İkinci gün asfalt zeminden oluşan 6 özel etapta daha mücadeleye devam edecek olan ekipler,7 Ekim Pazar günü ise bu kez toprak zeminden oluşan 6 özel etap daha geçecek ve saat 15:45’de finişe ulaşacak. Yarışın özel etaplarının uzunluğu 258 km, toplam uzunluğu ise 749 km’den oluşuyor.

Şampiyonanın bundan önceki yarışlarında topladığı 32puanla, sıralamada altıncı durumda olan Fiat Motorsports Turkey pilotu Volkan Işık, bu yarışta podyuma çıkıp, puan farkları yakın olan rakiplerinin önüne geçmeyi planlıyor. Elpa Rally öncesi Fiat Motorsports Turkey Takım Direktörü Koray Kafkas yaptığı açıklamada;

‘Şampiyonadaki ilk yılımızda, beklenmedik aksilikler yaşadık.

Fakat önümüzdeki yıl için çok ciddi tecrübe kazık. Yunanistan’da birincilik için mücadele edeceğiz.

Özellikle son gün geçilecek olan toprak etaplarda, pilotumuz Volkan Işık’ın çok iyi bir performans göstereceğini biliyoruz. Sezonun bitmesine iki yarış kala tüm gücümüzü ortaya koymak için hazırız.’ dedi