2008 Avrupa Ralli Şampiyonası (ERC)’nda sezonunun son yarışı olan Antibes Rallisi’nde ikinci olarak finişe ulaşmayı başaran Fiat Motorsports Turkey takımı adına yarışan Volkan Işık-Kaan Özşenler ikilisi, topladıkları 54 puanla şampiyonayı Avrupa üçüncüsü olarak tamamladılar. Fiat Gre Punto Super 2000 ile mücadele eden Türk takımı, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda sezonu ilk üç içinde tamamlama başarısı gösterdi.

2008 Avrupa Ralli Şampiyonası’nın Fransa’da düzenlenen son yarışı olan Antibes Rallisi’nde ikinci olarak finişe ulaşma başarısını gösteren Volkan Işık-Kaan Özşenler ikilisi, şampiyonayı genel klasma Avrupa 3.sü olarak tamamlayarak yine önemli bir başarının altına imza attılar. 2008 ERC Şampiyonası boyunca toplam 54 puan toplayan Fiat Motorsports Turkey takımı adına yarışan Volkan Işık, İtalyan pilot Luca Rosetti ve Polonyalı pilot Michal Sololow’un ardından Avrupa üçüncülüğü unvanını elde etti.
brbr
Antibes Rallisi’ne ilk kez geçtiğimiz yıl katılan Fiat Motorsports Turkey takımı, sezonun 18 etaptan oluşan son asfalt yarışında etkili bir pilotaj ve taktiksel anlayışla start aldı. Yarışın ilk iki gününde 2 bonus puan almayı başaran Fiat Motorsports Turkey takımı, ERC klasmanında finişe ikinci sırada ulaşmayı başararak toplamda 12 puan elde etmeyi başardılar. Böylece 2008 Avrupa Ralli Şampiyonası genel klasmanında bir basamak yükselerek Avrupa üçüncülüğüne ulaşan Türk ekibi, yakın takipçileriyle aralarındaki puan farkını da korumayı başararak şampiyonayı tamamladı.
brbr
strong2008 Avrupa Ralli Şampiyonası Sezon Sonu Puan Durumustrongbr

table width”300″ border”0″ cellspacing”0″ cellpadding”3″
tr
td1tdtdLuca Rosettitdtd67td
tr

tr
td2tdtdMichal Solowow tdtd65td
tr

tr
td3tdtdVolkan Işıktdtd54td
tr

tr
td4tdtdFontano Corradotdtd34td
tr

tr
td5tdtdKrum Donchevtdtd30td
tr

table

brbr
img src”imageshaberlerfransapodyum2.jpg” border”0″
br
img src”imageshaberlerfransapodyum1.jpg” border”0″