AvrupaRalli Şampiyonası’nda (ERC) sezonun onuncu ve son yarışı olan Fransa- AntibesRally’yi genel klasma üçüncü sırada tamamlayan Fiat Motorsports Turkey ekibiVolkan Işık-Kaan Özşenler, bu sonuçla birlikte şampiyonayı ikinci sırada tamamladı.

AvrupaRalli Şampiyonası’nda 2007 sezonu, 19-21 Ekim tarihlerinde Fransa’da koşulanAntibes Rally ile sona erdi. Yunanistan Rallisi’ndeki büyük zaferin ardından şampiyonluğun en güçlü adayı haline gelen Fiat Motorsports Turkey pilotu VolkanIşık, Antibes Rally’yi genel klasman üçüncüsü olarak tamamladı ve Avrupa Ralli Şampiyonası’nı ikinci sırada tamamladı.

3gün üzerinden koşulan ve 18 asfalt etabın geçildiği Antibes Rally’de, Fransızve İtalyan rakipleriyle büyük bir mücadele veren Fiat Grande Punto Super 2000ekibi Volkan Işık – Kaan Özşenler, yarış sonunda finiş podyumuna genel klasmanüçüncüsü olarak çıktı. Yarış öncesi 48 puanla şampiyonada üçüncü durumdabulunan Volkan Işık, kendisinden 1 puan önündeki Fransız rakibi Simon JanJoseph ile 3 gün boyunca başa baş bir mücadele sergiledi.

19 Ekim Cuma günü Fransa’nınAntibes şehrinden start alan Antibes Rally’de ilk gün 6 özel etap geçildi.İkinci ve üçüncü gün yine 6’şar özel etabın daha geride bırakıldığı rallide ekipler, Pazar günü saat 16:10’da finişe ulaştı. 53 ekibin start aldığı AntibesRally, asfalt zeminli etaplardan oluştu.

Fransaetaplarına ilk kez çıkan Fiat Motorsports Turkey pilotu Volkan Işık, bu zorluetaplarda gösterdiği başarılı performansla büyük beğeni topladı. Elde ettiğigenel klasman üçüncülüğüyle puanını 57’ye çıkaran Volkan Işık, 10 yarışlık Avrupa Ralli Şampiyonası mücadelesini Simon Jan Joseph’in ardından ikincisırada kapatmayı başardı.

Yarıştagenel klasman birinciliğini Fiat Gre Punto Super 2000 ile kazanan İtalyan pilot Renato Travaglia ise Avrupa Ralli Şampiyonası’nda üçüncü oldu.