Castrol Ford Team Turkey adına yarışan Emre Yurdakul – Can Erkal ekibi, iki hafta önce Finliyada kazıkları zaferin hemen ardından, Almanyadan da Fiesta Sporting Trophy Internationalın galibiolarak ayrılarak büyük bir başarı yakaladı. Emre Yurdakul, bu sonuçla birlikte şampiyonayı lider götüren, bir diğer temsilcimiz Burcu Çetinkkaya ile arasını bir puana kadar indirdi.

Serinin dördüncü yarışı olan ADAC Almanya Rallisini, Fiesta Kupasının üçüncüsü olarak tamamlayan bayan ekibimiz Burcu Çetinkaya – Çiçek Güney, tüm yarış boyunca istikrarlı bir tempo tutturdu. Burcu, bu sonuçla ikinci yarıştan bu yana sürdürdüğü liderliğini, yine korumuş oldu.

Alman Joachim Müller-Wendenin Fiestalar arasında ikinciliği aldığı yarışta, diğer ekibimiz Koray Muratoğlu – Levent Özokutucunun yaptığı kaza herkesi üzdü. Yedinci özel etapta, beşinci viteste giderken yaptıkları kaza nedeniyle, sürücülerimiz Koray ve Levent hastaneye kaldırıldı. Korayın durumu genel olarak iyi, ancak omurgasında bir sıkışma yaşanan Leventin bir süre dinlenmesi gerekecek.

Almanyada, Fiesta Kupasının sürprizi ise, yarışı dört dakika farkla kazanan Litvanyalı Vytautas Baranauskasın, kural dışı servis aldığının tespit edilmesi üzerine, ralliden ihraç edilmesiydi. Bu sayede temsilcimiz Emre Yurdakul, bu sene Fiesta Kupasında iki ralli birden kazanan ilk pilot oldu.

Serinin İspanya ve İngilterede yapılacak olan son iki ayağı öncesinde, 29 puanla lider olan Burcu Çetinkayayı, ikinci sıradaki emre Yurdakul sadece bir puan geriden takip ediyor. Almanyada finiş göremese de, Koray Muratoğlu 14 puanla üçüncü sıradaki yerini koruyor. Bu rallinin ardından, Fiesta Kupasında bir Türk ekibinin şampiyonluğa ulaşması ihtimali biraz daha artmış oldu.

Sıradaki ralliler 3-5 Ekim (İspanya) ve 5-7 Aralıkta (İngiltere) yapılacak.