Aydın Otomobil Sporları Kulübü (AYOSK) tarafından düzenlenen ve üç yarıştan oluşan 2022 Ege Otokros Kupası final yarışı Panaztepe Otokros, 24 Temmuz Pazar günü Menemen Belediyesi’nin katkıları ile Seyrek Otokros Parkuru’nda yapıldı. Üç yarış sonunda kategorilerinde ilk beşte yer alarak TOSFED Türkiye Rallikros Şampiyonası finaline katılmaya hak kazanan sporcular da belirlendi.

18 sporcunun mücadele ettiği otokrosta Kategori 1’de günün iddalı ismi Kemal Çetinkaya 4:02,28 ile günün en iyi zamanını elde ederek toplam 40 puanla birincilik kupasının sahibi oldu. Fiat Palio ile yarışan Kuvvet Erim toplamda 32 puanla Kategori 1 de ikincilik kupasını kazandı. Erdem Köse ikinci ayakta zamanını yaklaşık 7 saniye aşağı çekerek 30 puan ile üçüncü olarak podyuma çıktı.

Kategori 2’de günün hızlı isimlerinden birisi olan Hakan Akman ilk ayakta 4:02,96 ikinci ayakta 4:03,12’lik dereceleri ile toplam 40 puan ile birincilik kupasını kazandı. AYOSK Başkanı Mithat Diker her iki ayakta da ikinci sırada yer alarak gün sonunda toplam 34 puan ile ikincilik kupasının sahibi olurken, genç kadın sporcu Serap Kotan 11 sporcu arasında toplam 26 puan ile üçüncü olarak podyuma çıktı.

Beş kadın yarışmacının start aldığı kadınlar kategorisinde Serap Kotan her iki ayakta da birinci olarak toplam 40 puan ile podyumun biricilik basamağında yer aldı. Deneyimli yarışmacı Yasemin Erikli elde ettiği toplam 34 puan ile günü ikincilik kupasının sahibi olurken, geçtiğimiz otokros yarışında kural hatası yaparak elenen Nurdan Bigeç toplam 28 puan ile üçüncülük kupasını almayı başardı.

Organizasyon sonunda dereceye giren sporculara ödüllerini Menemen Belediyesi Gençlik Eğitim ve Spor Kulübü Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Murat Ünsal verdi.