Aydın Otomobil Sporları Kulübü tarafından düzenlenen AYOSK Ege Kupası, Menemen Belediyesi’nin katkıları ile 24 Temmuz 2022 Pazar günü Seyrek Otokros Parkuru’nda organize edilecek olan Panaztepe Otokros Yarışı ile devam ediyor.

3 ayrı kategoride 23 sporcunun mücadele edeceği yarış, 24 Temmuz Pazar günü saat 9:30 da yapılacak idari kontrol ile başlayacak ve 11:00-12:00 saatleri arasındaki antrenman turları ile devam edecek. Yarış toplam 10 tur olarak iki ayrı bölümde 12:30-16:30 saatleri arasında koşulacak ve 16:45 de yapılacak ödül töreni ile son bulacak.

Ege Kupasının üçüncü yarışı ile ilgili bir açıklama yapan Başkan Mithat Diker ” Yapılan çalışmalar ile parkurun bu yıl daha iyi hale getirildiğini, sporcu ve seyirci sayısında artış olduğunu belirterek, 24 Temmuz Pazar günü, otomobil sporları tutkunlarını heyecanlı anların yaşanması beklenen yarışımızı izlemeye davet ediyorum.” dedi.

Parkurlarda aktif olarak 50 yıldır yarışan AYOSK başkanı Mithat Diker ve Aydın Milletvekili Kuvvet Erim’de bu yarışta start alacak. 2022 AYOSK Ege Kupasının üçüncü yarışı öncesinde, Kategori 1’de Onur Sınırdere, Kategori 2’de Hakan  Akman, Kategori 3’de Göktuğ Tuncay ve Kadınlar da Yasemin Erikli lider durumda yer alıyorlar. AYOSK Otokros Kupası bu yarışla tamamlanacak ve 2022 Türkiye Rallikros Şampiyonası Finali’ne katılacak sporcularda belirlenmiş olacak.

Menemen-Seyrek Otokros Parkuru, Seyrek – Foça yolu üstünde bulunan Bakırçay Üniversitesi’ni 2,5 kilometre geçtikten sonra yolun sol tarafında yer alıyor.