Toplam 5 ayaktan oluşan 2019 Ege Kupası’nın ilk ayağı 7 Nisan Pazar günü Aydın Otomobil Sporları Kulübü (AYOSK) tarafından İzmir’de yapılacak. Kulübün Menderes Belediyesi katkılarıyla Kısıkköy’de oluşturduğu Menderes Otokros parkurunda yapılacak olan sezonun ilk yarışında sporcular izleyicilere heyecan ve adrenalin dolu görüntüler sunacak.

Organizasyon, 7 Nisan Pazar günü saat 9:30 da yapılacak idari kontrol ile başlayacak ve 11:00-12:00 saatleri arasındaki antrenman turları ile devam edecek. Yarış toplam 10 tur olarak iki ayrı bölümde 12:30-16:30 saatleri arasında koşulacak ve 16:45 de yapılacak ödül töreni ile son bulacak.

Ege Kupasının ilk yarışı ile ilgili bir açıklama yapan AYOSK Başkanı Mithat Diker yapılan çalışmalar ile parkurun bu yıl daha iyi hale getirildiğini ve 2019 Ege Kupası’nda sporcu ve seyirci sayısında artış beklediklerini belirterek, “7 Nisan Pazar günü, otomobil sporları tutkunlarını heyecanlı anların yaşanması beklenen yarışımızı izlemeye davet ediyorum.” dedi. İzmirli sporseverlerin her zaman olduğu gibi büyük ilgi göstermesi beklenen yarışta, duayen sporcu Mithat Diker de start alacak.

Ücretsiz olarak izlenebilecek yarışın yapılacağı parkur, İzmir Adnan Menderes Havaalanı kavşağını Torbalı yönünde 6,5 Km. geçtikten sonra Kısıkköy girişinde sağ tarafta, Ege Asal Motor Spor Ralli Eğitim Merkezi içerisinde yer alıyor.