İzmirpark Drag Yarışı, uzun bir aradan sonra İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde drag severlere heyecan dolu bir hafta sonu yaşattı. 16 Şubat Pazar günü gerçekleştirilen oragnizasyona seyircilerin yoğun ilgisi vardı.

Cadde ve spor arabaların yer aldığı yarışta Ferrari F430, Porsche 911 Turbo S, BMW M5, Ford Mustang gibi birçok ilgi çekici, güçlü araçlar boy gösterdi. Birbirinden güçlü performans araçlarının yanı sıra kendilerini denemek isteyen cesaretli yarışmacılar da cadde araçlarıyla start aldı.

Yarışma sonunda; 3200CC ve üzeri kategoride Güven Erbek birinci, Mustafa Birsesli ikinci, Gazahan Ayçiçeği üçüncü oldu. Dizel kategoride Cenk Burak Çelik birinci, Galip Atar ikinci, Barış Buğberk Büber üçüncü oldu.

Sezonun ilk yarışının sonunda her yıl olduğu gibi bir önceki sezonun birincileri de kupalarına kavuştular. 2013 sezonunda 1401-1600cc kategoride Hüseyin Kızılsu, 1601-2000cc kategoride Ali Hakan Kerci, Sport Kategoride Yaşar Çam, 2500-3200cc kategoride Murat Nazik birincilik kupasını kaldırdı.

2. Ayak Drag Yarışının tarihi ilerleyen tarihte www.izmirpark.net sitesinden duyurulacaktır.