Dünyada motor sporlarına en çok yatırım yapan markalardan biri olan Red Bull iş birliği, Spor Toto ve Shell Helix katkılarıyla düzenlenen 2020 Türkiye Dijital Ralli Şampiyonası ikinci yarışı olan İsveç Rallisi, 11 Temmuz 2020 tarihinde gerçekleştirildi. WRC3 kategorisindeki araçlarla yarışan 14 sporcunun katılımıyla koşulan ralli, şampiyonaya 1 katsayı üzerinden puan verdi.

Toplam 7 özel etapta yaşanan kıyasıya mücadele sonunda Reha Aybey birinciliğin sahibi olurken, Eralp Kumartaşlıoğlu ikinci ve ilk yarışın galibi Ali Türkkan da üçüncü olarak podyumu oluşturan isimler oldular. Bu yarışın ardından Ali Türkkan 34,4 puanla şampiyona liderliğini sürdürürken, Eralp Kumartaşlıoğlu 10 puan farkla ikinci ve 23,2 puanla Reha Aybey de üçüncü sırada yer alıyor.

7 ayaktan oluşan şampiyonanın üçüncü yarışı 23 Temmuz Perşembe akşamı Finlandiya Rallisi ile devam ederken, sorasında Almanya, Katalunya ve Korsika rallilerinin ardından 24 Eylül tarihinde Türkiye Rallisi ile son bulacak. Sezon sonunda en yüksek puanı elde eden sürücü 2020 TOSFED Dijital Ralli Şampiyonu unvanı ve 10.000 TL kazanırken, ikinci 6.000 TL ve üçüncü de 4.000 TL para ödülünün sahibi olacak.