2021 TOSFED Karting Dayanıklılık Kupası’nda sezonun son yarışı 28 Kasım Pazar günü Körfez Karting Pisti’nde yapılacak. Kocaeli Karting Kulübü (KO-KART) tarafından organize edilecek 6 saatlik yarışın startı saat 11.00’de verilecek. Sezonun final yarışına 7 karting dayanıklılık takımı kayıt yaptırmış durumda. Bu takımlarda toplam 35 sürücü takımı adına yarışacak.

Sezonun ilk iki yarışını kazanan DRT Legends kupayı kazanmaya çok yakın. Genel klasmanda 41 puanla lider durumda bulunan DRT Legends’ı, 32 puanla Team Thunder takip ediyor. Üçüncülük mücadelesinin ise 26 puanlı Chronos Racing 15 ile 25 puanlı Vector Racing arasında geçmesi bekleniyor.

Endurance (dayanıklılık) yarışları dünyada gitgide daha popüler oluyor. Dünyanın en eski ve prestijli yarışlarının başında gelen Le Mans 24 Saat ve FIA WEC yarışlarına birçok büyük marka, yarış takımı ve ünlü pilot katılıyor. Kartingte de dayanıklılık yarışlarına olan ilgi artıyor. Dayanıklılık branşı hızın yanı sıra araçların ve sürücülerin dayanıklıkları ve takım dayanışması gibi özellikleri de doğasında barındırıyor. Yarışlar sürücü değişiklikleri, pit stoplar ve stratejilerle büyük heyecan ve çekişme içinde geçiyor.