2021 TOSFED Karting Dayanıklılık Kupası’nda sezonun son yarışı olan 3. Ayak yarışı 28 Kasım Pazar günü Körfez Karting Pisti’nde yapıldı. Kocaeli Karting Kulübü tarafından organize edilen 6 saatlik yarışı DRT Legends 422 turla kazanarak 3’te 3 yaptı ve 2021 TOSFED Karting Dayanıklılık Kupası’nın sahibi oldu. Yarışta ikinciliği 410 turla Chronos Racing 1 alırken, 408 turla Team Thunder üçüncü oldu. 6 saatlik mücadelede en hızlı tur zamanını 46,163 saniye ile DRT Legends takımından Gün Taşdelen yaptı ve takımına +1 puan kazandırdı.

Sezonun final yarışına 7 karting dayanıklılık takımı katıldı. Yarışın sıralama ve startına yağmur damga vurdu. Islak zeminde yapılan sıralama turlarında Korkmaz Racing sürpriz yaparak ilk sırayı aldı. İkinciliği ise DRT Legends kaptı. Startla birlikte DRT Legends önce geçti. Korkmaz Racing uzun süre lideri takibini sürdürdü. Formasyon turunda motor arızası yaşayan Chronos Racing 1 yarışa pitten başladı ve son sıraya düştü.

Yarışın ikinci saatinden itibaren pist kurumaya başladı ve takımlar kuru zemin lastiklerine geçtiler. DRT Legends liderliğini yarış boyunca sürdürdü. Team Thunder ikinci, Chronos Racing 1 üçüncü sırada devam etti. Team Thunder benzininin bitmesi nedeniyle pistte kalınca yerini kaybetti. Chronos 1 ikinci sıraya çıktı ve yarış sonuna kadar yerini korudu. Son 1 saatte Chronos Vector, Team Thunder ve Korkmaz Racing arasında üçüncülük çekişmesi yaşandı. Team Thunder bu mücadeleden galip ayrılarak yarışı podyumda bitirmeyi başardı.

3 yarıştan oluşan 2021 TOSFED Karting Dayanıklılık Kupası’da 3 yarışı da kazanan ve kadrosunda son iki Türkiye Şampiyonu Gün Taşdelen, Ehad Türker ile Jason Tahincioğlu’nu da barındıran DRT Legends 62 puanla kupaya uzanan takım oldu. Sezon ikinciliğini 47 puanla Team Thunder elde ederken, 43 puanla Chronos Racing-1 takımı sezonu üçüncü tamamladı. Chronos Vector Racing dördüncü, Korkmaz Racing beşinci, Chronos Racing-2 altıncı oldular.

Toplam 9 takımın katıldığı TOSFED Karting Dayanıklılık Kupası, Tuzla ve Körfez pistlerinde birbirinden çekişmeli ve kaliteli yarışlara sahne oldu. Yakın zamanın Türkiye Şampiyonlarından, yeni pilotlara toplam 50 sporcu yarışlara katıldı. Bu sürücülerin 27’si daha önce karting yapmış ve halen yapmakta olan sürücülerdi. 23’ü ise karting kariyerlerine yeni başlayan ve ilk defa bu kupa sayesinde yarışan sürücüler oldu.