Bitci Racing Team AMS, 16-17 Eylül tarihlerinde 2023 İtalya Binek Otomobiller Şampiyonası’nın Monza ayağında DSG klasmanında şampiyona lideri olan sporcusu Vedat Ali Dalokay ile SEQ klasmanında da 17 yaşındaki genç sporcusu Zekai Özen ile start aldı.

Bu sezon gerçekleşen 8 yarışta 6 birincilik ve 2 ikincilik elde ederek şampiyonanın DSG klasmanında hakimiyet kuran Vedat Ali Dalokay, birçok temasın yaşandığı hafta sonunda tecrübesi ile hatasız bir hafta sonunu geride bıraktı ve her iki yarışı da kazanarak podyumda iki kez istiklal marşımızı dinletti.

17 yaşındaki genç sporcu Zekai Özen 40 otomobilin start aldığı şampiyonada deneyim kazanmak için ilk kez kullandığı otomobili ile SEQ klasmanında yarıştı. İki yarışta da girdiği tampon tampona mücadeleler ile birçok güçlü rakibini geride bırakmayı başaran sporcumuz ilk yarışta genel klasman 19’unculuğu ve ikinci yarışta ise genel klasman 20’nciliği elde etti. Zekai’nin şampiyonada tek yarışlık start aldığı için ekstra 20 kg handikap ve toplamda ise 50 kg’lık ekstra ağırlık ile bu dereceleri elde etmesi genç sporcu için önemli bir deneyim ve başarı oldu.