Çin Ralli Şampiyonası’nda, Dünya markası endüstriyel kompresör üreticisi İtalyan Contaldi ve beyaz eşya üreticisi Beko markalarının sponsorluğunda, mücadele etmekte olan ilk Türk Ekip, Ömer Yetiş -Malkoç Yıldan ikilisi, Haziran ayında gerçekleştirilen Shanghai Rallisi’nden sonra tekrar parkurlara dönüyor.

2008 Pekin olimpiyatlarından dolayı sezona uzun bir ara verilmesinin ardından Şampiyonanın ikinci yarışı olan Heilongjiang – Mohe Rallisi 5-7 Eylül 2008 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Rallinin gerçekleştirileceği Heilongjiang eyalatinin Mohe ilçesi aynı zama Çin’in en kuzey bölgesi ve Rusya sınırını teşkil etmekte.

5 Eylül Cuma günü Mohe kentinde gerçekleştirilecek olan sembolik start sonrası tüm ekipler Rusya sınırına giderek bölge halkı ile buluşacaklar.

Bölgede hava sıcaklıklarının daha şimdiden geceleri -1 ile -5 °C civarlarında olması mücadelenin zorlu şartlar altında geçeceğine işaret ediyor.

Yarışmacıları bekleyen bir diğer zorluk ise 746 km’den oluşan rallinin uzunluğu. Toprak karakterli 8 özel etabın uzunluğu ise 221,12 km.
23,56 km ile 31,88 km arasında değişen 4 farklı özel etabın ikişer defa geçilmesi sonrasında ralli 7 eylül Pazar günü TSİ 10:00’da sona erecek.

Ömer Yetiş – Malkoç Yıldan ikilisi, ilk yarış sonrası revize edilen grup S, sınıf 2, 1,6lt Golf IV ile yarışa hazır olduklarını belirtiyorlar.

Şampiyonanın üçüncü yarışı ise 26-28 Eylül tarihleri arasında Kuzey Kore sınırında bulunan Jilin eyaletinde bulunan Changbai Shan (Beyaztepe Dağı) eteklerinde düzenlenecek.