Contaldi – Beko Rally Team adına Çin Ralli Şampiyonası’nda mücadele eden, Ömer Yetiş – Malkoç Yıldan ikilisi dün gece geç saatlerde Chang bai shan (Beyaztepe dağı) rallisi için Er Dao köyüne ulaştı.

Bu sabah erken saatlerden itibaren gün boyunca rallinin antremanlarını gerçekleştiren ikili,Mo he rallisine göre daha teknik ve keyifli olan yarış ile ilgili otomobillerinin de parkura daha uygun olacağını ve sonucunda bir önceki hız rallisine oranla daha iyi bir netice beklediklerini dile getirdiler.

Sezonun üçüncü rallisi, ülkenin Kuzey Kore sınırında bulunan ve artık faaliyet göstermeyen bir yanardağ olan Chang bai dağının eteklerinde gerçekleştirilmekte.
Ralliye 74 ekip katılırken, Grup S, Sınıf 2 de 25 otomobile karşı mücadele edecek olan Türk ekip 14 kapı numarası ile start alacak.

Cuma günü, 400.000 nüfuslu Er dao kasabasında sabah saatlerinde verilecek olan sembolik start sonrası 1 km lik Seyirci özel etabı gerçekleştirilecek.

Cumartesi günü 2 etabın 3 defa geçilmesi ve Pazar günü 2 etabın 2 şer defa geçilmesi sonucunda toplamda 11 özel etap koşulmuş olacak. Toprak karakterli rallinin özel etaplar uzunluğu 236,23km yi bulurken toplamı ise 504,26 km den oluşmakta. Ekipler 28 eylül Pazar günü öğleden sonra ralliyi tamamlamış olacaklar.

Dünya markaları, endüstriyel kompresör üreticisi İtalyan Contaldi ve beyaz eşya üreticisi Beko desteğinde mücadele etmekte olan ekip bu rallide daha iyi bir derece elde ederek gerek ülkelerini gerekse destekçilerini temsil etme çabasında olacaklar.