Citroen ve Ford, 2010 FIA Dünya Ralli Şampiyonası´na, marka takımı olarak aynı adlarla gireceklerini açıkladı. 2010´daki 13 rallinin tamamına katılacak olan iki takımın birinci pilotları yine Sebastien Loeb ve Mikko Hirvonen olacak.

Citroen Junior Team, 2010 sezonunda FIA tarafından Marka Takımı (eski M1) olarak değil WRC takımı (eski M2) olarak kabul edildi. Böylece katılmaları gereken ralli sayısı sekize inmiş olsa da, ekibin Sebastien Ogier ve Kimi Raikkonen ile birlikte Yeni Zelanda dışındaki tüm ayaklarda mücadele etmesi bekleniyor.

WRC takımı olarak gözüken Stobart, 13 ayağın tamamına Matthew Wilson ile girmeyi hedefliyor. Ünlü şovmen sürücü Ken Block’un Monster World Rally Team´i ise, sezonun yarısın kovalayacak gibi gözüküyor. Munchi de seriye girmek niyetinde; ancak bir veya iki otomobille yarışacakları henüz netlik kazanmamış durumda. World Rally Car bazlı olmayan Grup N ya da S2000 otomobille seriyi kovalayacak dünya şampiyonası takımı, henüz yok gibi. Şu anda 2010 WRC´de yarışacak takımı sayısı beş olacak gibi duruyor.

Destek şampiyonalarındaki kayıt durumu, 12 Ocak´ta sezonun açılış yarışı olan İsveç Rallisi´nin kayıtları kapandığında netlik kazanacak. FIA, destek serilerinin (JWC; PWRC ve SWRC) geçici kayıt listesini 19 Ocak´ta açıklayacak. Bu serilerdeki sürücüler, katılacakları rallileri sezon başlamadan önce beyan edecekler. .