E-sporda Red Bull Toro Rosso takımı ile dünya ikinciliğine kadar yükselmeyi başarmış olan genç sporcu Cem Bölükbaşı, GT4 European Series 3. Ayak yarışlarında Borusan Otomotiv Motorsport adına ilk kez uluslararası bir yarışta start aldı.

Paul Ricard Yarış Pisti’nde 01 Haziran Cumartesi günü gerçekleşen ilk yarışta 11. sırada İbrahim Okyay ile start alan takım, yarış iyi başlayarak üst sıralara doğru ilerlese de, rakip bir otomobilin çarparak verdiği hasar sonucunda yarış erken bitmek zorunda kaldı. Sıkı bir çalışmanın ardından BMW M4 GT4 Pazar günü yapılan ikinci yarışa kusursuz olarak yetiştirildi.

Sıralama seansında çok iyi tur zamanlarına imza atan Cem, yarışa grubunda 3. sırada başladı. Yarış boyunca temposunu hiç düşürmeyen genç sporcu, yarış sırasında uygulanan sarı bayrak ve güvenlik aracı sonrasında yarışın 30. dakikasında otomobili pite 3. olarak getirdi ve takım arkadaşı İbrahim Okyay’a devretti. Son derece yoğun bir rekabetin yaşandığı yarışta, İbrahim Okyay iki sıra kaybederek finişe gruplarında 5. olarak ulaşmayı başardı. Ancak BOM ekibi, yarışın ilk bölümünde sarı bayraklar sırasında yapılan geçiş ihlali nedeniyle 30 saniye ceza aldı. BOM ekibi tüm yaşananlara rağmen genç yetenek Cem Bölükbaşı’nın ilk yarışında gösterdiği başarılı performans nedeniyle Fransa’dan mutlu bir şekilde ayrıldı.

Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Hakan Tiftik de yerinde izlediği yarış sonrasında yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Genç yeteneklere her zaman destek vermiş olan takımımızda Cem’in de yer almasından dolayı çok mutluyuz. Ona sunduğumuz fırsatı son derece iyi değerlendirdi, yarış içinde ve dışında iyi bir takım oyuncusu olduğunu göstererek güvenimizi haklı çıkardı.”

FIA onaylı GT4 European Series’in bir sonraki yarışı İtalya Misano Pisti’nde olacak.