Arkas Otomotiv Türkiye Ralli Şampiyonası’nda 2008 sezonunun beşinci yarışı olan Yeşil Bursa Rallisi’ni genel klasman birincisi olarak tamamlayan Fiat Motorsports Turkey ekibi Fatih Kara – Bilge Ayan büyük bir başarıya imza attı.

Arkas Otomotiv Türkiye Ralli Şampiyonasında sezonun beşinci yarışı olan Yeşil Bursa Rallisi, 6-7 Eylül tarihlerinde koşuldu. Fiat Motorsports Turkey Takımı adına Fiat Punto Super 1600 ile start alan Fatih Kara – Bilge Ayan ikilisi, rakiplerine büyük bir üstünlük kurarak toplam 577.2 km’den oluşan yarışı genel klasma birinci sırada tamamlamayı başardı.

Yarışın ilk günü geçilen 7 özel etabın 3’ünde en iyi zamanlara imza atan Fatih Kara, iki tekerlekten çekişli ve 1600 cc motor hacmine sahip Fiat Punto Super 1600 ile, dört tekerlekten çekişli ve 2.000 cc motor hacmine sahip otomobillerle yarışan rakiplerine karşı büyük bir üstünlük kurdu. Asfalt zeminden oluşan Yeşil Bursa Rallisi’nin son gününde ise 6 özel etapta da liderliğini korumayı başaran Fiat ekibi, en yakın rakibi Serkan Yazıcı’nın 1 dakika 26.8 saniye önünde genel klasman birincisi olarak finişe gelmeyi başardı. Aynı zama Super 1600 kategorisinde de birinciliği kazanan Fatih Kara, Arkas Otomotiv Türkiye Ralli Şampiyonası’nın son yarışı öncesi pilotlar şampiyonluğu yolunda önemli puanlara imza atmış oldu. Fiat Motorsports Turkey Takımı’nın diğer genç ekibi Yağız Avcı – Ersan Alkır ikilisi, Yeşil Bursa Rallisi’nde şanssız olan ekipler arasındaydı. Yarışın henüz ilk özel etabında kaza yaparak yarışa veda eden ekip, Bursa’dan puansız ayrılmak zorunda kaldı.

Arkas Otomotiv Türkiye Ralli Şampiyonası’nda 2008 sezonunun son yarışı 1 – 2 Kasım tarihlerinde Kocaeli’de koşulacak.