GT4 Avrupa Serisi’nde ülkemizi temsil eden ilk ve tek Türk takımı Borusan Otomotiv Motorsport (BOM), turkuaz BMW M4 GT4 yarış otomobilleri ile 16’ncı yarış sezonuna hazırlanıyor.

Bu sezon 14’üncü şampiyonluğu için mücadele edecek milli sporcu Berkay Besler’e, 2023 GT4 Avrupa Serisi şampiyonu, motor sporlarında sayısız başarıya imza atmış Gabriele Piana eşlik edecek. Takımın diğer otomobilinde ise 2020 GT4 Avrupa ikincisi, tecrübeli isim Yağız Gedik ile yükselen yıldız Pedro Ebrahim’in bitiş çizgisini ilk sırada geçmeye çalışacaklar.

BMW Motorsport fabrika pilotlarından Augusto Farfus ise 2023 sezonundan beri BOM ile sık sık görüşmeler yaparak takımın gelişimine yönelik değerli katkılar sağlarken, yeni sezon için duygularını ifade etti.

Augusto Farfus: “Uzun zamandır yarışan bir BMW pilotu olarak, BMW otomobilleri kullanan her takımı hayranlıkla izliyorum. BOM uzun zamandır izlediğim ve GT4 mücadelesinde çok başarılı bulduğum bir takım. GT4 Avrupa Serisi’ni her zaman yakından takip ettim. Bu sezon Borusan Otomotiv Motorsport’un benim sözüme güvenerek Pedro’ya şans vermesi vesilesiyle daha da yakından takip edeceğim. Pedro’nun BMW için mücadele edecek genç ve hızlı bir pilot olması bizler için çok kıymetli. Eminim ki bizleri çok başarılı bir sezon bekliyor. BOM, yaptığı yatırımlarla zirveyi hedefleyen kararlı bir GT4 takımı…” diyerek takıma olan desteğini belirtti.