Batı Anadolu Motor Sporları Spor Kulübü ve RPM Race Events’in ortaklaşa düzenlediği Akhisar Mahalli Otodrag Yarışları, Ege’nin tek bulunan otodrag pisti Akhisar’da yapıldı. Otomobil tutkunlarının büyük ilgi gösterdiği yarışmaya altı sınıfta 42 sporcu aracı ile katıldı.Havanın aşırı sıcak olmasına rağmen müsabakaya Akhisarlı yarış severler de büyük ilgi gösterdi.

Yarışma sonunda Sınıf 1’de  Honda Civic EG ile Cihan Sapmaz birinci oldu. Sınıf 2’de Peugeot 205 GTI ile Hüseyin Balkaner birinci, Honda CRX  Buğra Temel ikinci ve Honda Civic Type-R EP3 ile Bulut Yeğen de üçüncü oldu. Sınıf 3’te Peugeot 106 GTI ile Alper Akgün birinci, Honda Civic Turbo ile Ersin Vardar ikinci ve BMW E36 M3 ile Gürkan Cengiz üçüncü oldu. Sınıf 4’te BMW E92 M3 ile Egemen Cömertoğlu birinci, Honda Civic EK K20 ile Kemal Can Kalkır ikinci ve Volkswagen Polo TDI ile Mehmet Gazihan üçüncü oldu. Sınıf 5’te heyecan biraz daha tırmanmaya başladı. Porsche 911 Turbo ile Mehmet Başer birinci, Subaru Impreza ile Orhan Gül ikinci ve Honda Civic EK K20 Turbo ile Hilmi Aynacı üçüncü oldu.

Türkiye drag rekorunun kırıldığı son kategori olan Sınıf 6’da ise Msky ile İsmail Çam 9.955 saniye ile birinci, Subaru Impreza ile Muhammed İsmail Şen ikinci ve Subaru Impreza WRX ile Batu Özçile yarıştan üçüncü olarak ayrıldı. Saat 13.00 de başlayan ve saat 20.00 de biten yarışmaların ardından ödül törenine geçildi.

Yarışın ana sponsorluğunu Bizol Motor Yağları üstlenirken, Boost Projects, Manisa Güvenlik Kurumu, Radyo Pause, Tamindir.com’da desteklerini esirgemedi.