İstanbul Offroad Kulübü (İSOFF) tarafından, ‘East European Tout Terrain Series’ Türkiye ayağı olarak 5 yıldır düzenlenen Baja Troia Turkey, 28-31 Ekim tarihleri arasında yine Çanakkale’deki muhteşem etaplarında koşulacak.

Ralli ve Raid Kategorilerinde koşulacak bu zorlu yarışta, Türkiye ve Avrupa’dan tanınmış offroad ekipleri, hem yoldışı etaplarını hem de yüksek hızlı performans etaplarını kat edecekler. Türk sporcuların yani sıra, İtalya, Romanya, Yunanistan, Sırbistan ve Macaristan’dan 14 yabancı ekibin kayıt yaptırdığı yarışta İtalyan Ralliart takımı da 8 araç ile mücadele edecek.

4 gün sürecek organizasyonda ekipler Çanakkale ve Bayramiç sınırlarında belirlenen rotada yer alan etaplarında rekabet edecekler. 28 Ekim Perşembe günü, Çanakkale merkezde yer alan Truva Atı önünde tüm yarışan araçların katıldığı start seremonisi ile başlayacak yarış, Kipa yanındaki özel parkurda Prolog etabı ile devam edecek. Ekpiler, 29 Ekim Cuma günü 328 kilometre uzunluğunda İda 1 ve İda 2 etaplarını, 30 Ekim Cumartesi günü 390 kilometre uzunluğunda Kebrene 1 ve Kebrene 2 etaplarını, 31 Ekim Pazar günü ise 248 kilometre uzunluğundaki Truva etabını ve Kipa yanındaki alanda özel seyirci etabını koşacaklar.