Beş yarıştan oluşan 2022 AYOSK Ege Kupası’nın ilk ayağı 15 Mayıs Pazar günü Aydın Otomobil Sporları Kulübü (AYOSK) tarafından İzmir’de yapılacak. Menemen Belediyesi tarafından Seyrek’te oluşturulan 800 metrelik toprak zeminli parkurda yapılacak yarışta 3 ayrı kategoride, 23 sporcu mücadele edecek.

15 Mayıs Pazar günü sabahı idari ve teknik kontrol ile başlayacak Menemen Otokros Yarışı 11:00-12:00 saatleri arasındaki antrenman turları ile devam edecek. Toplam 10 tur olarak iki ayrı bölümde 12:30-16:30 saatleri arasında koşulacak yarış, saat 17:00’de yapılacak ödül töreni ile son bulacak.

AYOSK Başkanı Mithat Diker 15 Mayıs Pazar günü Menemen Belediyesi ile birlikte heyecan dolu bir hafta sonu yaşatmak için çalıştıklarını belirterek, Menemen ve İzmirli spor severleri otokros yarışını izlemeye davet etti. Sporcuların yarış kayıt ücretlerinin ana sponsor Ege Asal Metal
tarafından karşılandığı organizasyonun yapılacağı Menemen-Seyrek Otokros Parkuru, Seyrek-Foça yolu üstünde bulunan Bakırçay Üniversitesi’ni 2,5 kilometre geçtikten sonra sol tarafta yer alıyor.