Türkiye’nin başarılı motor sporları pilotlarından Red Bull sporcusu Ayhancan Güven, 05-06 Aralık tarihlerinde Bahreyn Uluslararası Pisti’nde gerçekleştirilen organizasyonda, pole pozisyonunda başladığı iki yarışta da damalı bayrağın altından ilk sırada geçti.

Milli sporcu, böylece Porsche Sprint Challenge Middle East Bahreyn serisinde iki birincilik elde etmiş oldu.

Formula 1’in destek yarışlarından birisi olarak gerçekleştirilen yarışa özel davet alarak katılan Porsche Junior pilotu Güven, her iki yarışta da hatasız sürüşle podyumun zirvesinde yer aldı.

Bakan Kasapoğlu’ndan Güven’e Tebrik

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, konuk yarışmacı olarak katıldığı Formula 1’in destek yarışlarından olan Porsche Sprint Challenge Şampiyonası’nın Sakhir Grand Prix’sindeki her iki yarışı da kazanan Ayhancan Güven’i kutladı.

Bakan Kasapoğlu, Ayhancan Güven için yayımladığı tebrik mesajında, şu ifadelere yer verdi: “Porsche Sprint Challenge şampiyonasının Orta Doğu ayağı Sakhir GP’deki 2 yarışı da kazanan genç sporcumuz Ayhancan Güven’i yürekten kutluyorum. Uluslararası arenada gösterdiği başarılı performanslarla bizleri gururlandırmaya devam eden Ayhancan’ın bundan sonraki spor yaşamında da önemli başarılara imza atacağına yürekten inanıyorum. Genç sporcumuzun başarısında emeği geçen başta ailesi olmak üzere herkese teşekkür ediyorum.”