Atatürk Kupası’nın 4’üncü ayağı olan Koçarlı Tırmanma Yarışı, Aydın Otomobil Sporları Kulübü tarafından Koçarlı Belediyesi’nin katkılarıyla 23-24 Ekim 2021 tarihlerinde düzenlenecek.

Aydın’ı tepeden gören Adnan Menderes Kent Ormanı içinde kalan yaklaşık 5 kilometre uzunluğundaki toprak yolda,iki çıkış olarak koşulacak yarış, 23 Ekim Cumartesi günü saat 16.00’da Koçarlı Cumhuriyet Meydanı’ndan verilecek seremonik startla başlayacak. Start öncesinde saat 14:00 de yapılacak etkinlik açılışının ardından halk oyunları gösterleri ve kortej geçişi gerçekleştirilecek. Yarış etkinlikleri kapsamında 23 ve 24 Ekim günlerinde yapılacak yamaç paraşütü gösterileri organizasyona ayrı bir renk katacak.

24 Ekim Pazar günü sabahı saat 09:30 da başlayacak antrenmanların ardından yarışın ilk çıkışı saat 13:00’te ikinci çıkışı ise saat 15:00’te başlayacak. 4.5 kilometre uzunluğundaki toprak parkurda koşulacak olan Koçarlı Tırmanma yarışının servis alanı ise Adnan Menderes Ormanı, Dedeköy Yamaç Paraşütü Atlama Pisti’nde kurulacak.

1989’dan bu yana otomobil sporları yapan Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim’in de start alacağı yarış, saat 17:00 de Koçarlı Orman Restoran da yapılacak ödül töreni ile son bulacak.