2021 Atatürk Kupası ilk yarışı olan Yahşelli Tırmanma Yarışı, Menemen Belediyesi katkıları ile 18 Temmuz 2021 Pazar günü gerçekleştirecek. Mithat Diker’in başkanlığında İzmir ve tüm Ege’de otomobil sporlarını tanıtmak, sevdirmek ve geliştirmek için faaliyet gösteren Aydın Otomobil Sporları Kulübü altı yarıştan oluşan Atatürk Kupası‘nın ilk ayağı olan yarışı, Menemen’in Yahşelli Mahallesi kırsalında yeni bir parkurda düzenleyecek.

Yarış, Menemen – Manisa yolu üstündeki Yahşelli Orman Yangınları İlk Müdahale Ekibi’nin yanında yer alan ve Menemen Ovasını tepeden gören 3,5 kilometre uzunluğundaki toprak yolda, iki çıkış olarak koşulacak.

Antrenman turları 11.30-13.30 saatleri arasında iki çıkış olarak yapılacak olan Yahşelli Tırmanma Yarışı’nın startını saat 14.00’de Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan verecek. Otomobil sporları kariyerine 1989 yılından bu yana lisanslı sporcu olarak devam eden Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim’in de start alacağı yarış, saat 17.00 de yapılacak ödül töreni ile son bulacak.