Nürburgring Nordschleife’de yapılan VLN serisinin dokuzuncu ve son ayağında Türk temsilcimiz Emir Aşarı, Sorg Rennsport takımı ile yarışı altıncı sırada tamamladı.

BMW 325i ile yarışa dördüncü sırada başlayan Sindre Setsaas-Oliver Frisse ve Emir Aşarı pilot üçlüsü vites problemine rağmen altıncı sırada damalı bayrağa ulaştılar ve liderin %125 seviyesinde kaldıkları için ödül almaya hak kazandılar.

Yarışın ardından konuşan Aşarı, “Ben araca geçmeden önce Oliver aracın dördüncü vitesinin olmadığını telsizden bildirdi. Aracı aldığımda üçüncü viteste de sorun vardı ve üçte kaldığım sürece atmaması için elimi viteste tutmam gerekiyordu. Bizim klasmanımızda (V4) pistin neredeyse %75’i dördüncü viteste geçiliyor bu nedenle çok zorlu bir yarış oldu. Bunlara rağmen sadece bir sırada kaybederek damalı bayrağa ulaştığım için mutluyum” dedi.

VLN’de ilk yılının ardından oldukça fazla deneyim kazandığını belirten Aşarı, kendi sınırlarını zorlamayı öğrendiğini ve 2019 sezonunu iple çektiğini de belirtti.