Geçtiğimiz yıl Kızılcahamam’a taşınan Hitit Rallisi’nin 35.si yine Kızılcahamam’da gerçekleşecek. Geçtiğimiz yıl büyük bir beğeni ile karşılanan etaplar bu yıl yine yarışmacıları zorlayacak.

Ankara Otomobil Sporları Kulübü (ANOK) tarafından 19 Temmuz 2008 tarihinde organize edilecek olan 35. Hitit Rallisi, Arkas Otomotiv Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 4. Ayağı olarak koşulacak. Cumartesi günü koşulacak olan on üç özel etap Arkas Otomotiv Türkiye Ralli Şampiyonası’na puan verecek.

Ralli merkezi, servis alanı, etaplarının birbirlerine mesafesi ve tek gün koşulacak olması
Hitit Rallisi’ni sezonun en kompakt rallisi haline getirecek. Yarışmanın 1. ve 2. kısmında 4’er etap koşulacakken yarışmanın 3. kısmında 5 etap geçilecek. Yarışmacılar 3 kısımda toplam 132 km özel etap geçmiş olacaklar. Toplam 13 etabın koşulacağı 35. Hitit Rallisi’nin toplam mesafesi de 327 km olacak.

35. Hitit Rallisi’nde koşulacak 13 etabın ardından Arkas Otomotiv Türkiye Ralli Şampiyonası yeni puan durumuna ulaşacak. Zirvedeki pilotlar arasındaki puan farkının azlığı ise Hitit Rallisi’ne olan ilgiyi zirveye taşıyacak.

Büyük bir ilgi ile beklenen 35. Hitit Rallisi, 19 Temmuz Cumartesi günü Kızılcahamam Merkez’den verilecek startla başlayacak. Cumartesi günü koşulacak 13 etabın ardından yine Kızılcahamam Merkez’de son bulacak.

Kaplıcaları ve harika doğası ile ünlü Kızılcahamam, yerel yönetimi, halkı ve tüm turistik tesisleri ile bu organizasyona hazır. Yoğun bir çalışmanın ardından, Hitit Rallisi şampiyonanın en heyecanlı yarışı olmaya aday.