Amerikalı yıldız pilot Ken Block´un 2010 FIA Dünya Ralli Şampiyonası´nda yarışacağının açıklanmasıyla beraber, şampiyonanın ´Dünyanın En Büyük Pilotlarını Bir Araya Getirmek´ hedefine doğru büyük bir adım daha atılmış oldu.

Kaliforniyalı aksiyon sporları kahramanı Block, 2010 WRC sezonunun bazı ayaklarına Monster World Rally Team adına katılacak ve Ford Focus RS WRC kullanacak. Ken, böylece şampiyonaya tüm sezon boyunca katılan ilk Amerikalı olarak tarihe geçecek.

12 Şubat´ta başlayacak olan 2010 sezonunda son altı yılın dünya şampiyonu Sebastien Loeb, bu kez Formula 1 yıldızı Kimi Raikkonen ve şovmen Block gibi ünlü isimleri karşısında bulacak.

“Dünya Ralli Şampiyonası´nda yarışmak her zaman benim için bir rüya oldu, ama şimdiden taraftarlarıma podyuma çıkacağımı söylersem başka bir rüya daha görmüş olurum. Gezegendeki en büyük pilotlara karşı mücadele edeceğim. Elimden gelen her şeyi yapacağım, ama hedefim 2010 sezonunda gelişerek 2011 ve sonrası için rekabetçi pilotlardan birisi haline gelmek.”

Block ve Räikkönen´in, 2009´un ikincisi Mikko Hirvonen, Fin takım arkadaşı Jari-Matti Latvala, 2003 Dünya Şampiyonu Petter Solberg, İspanyol Dani Sordo, genç Fransız yıldız Sebastien Ogier ve İngiliz Matthew Wilson´a karşı neler yapacağını birlikte göreceğiz…