Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından organize edilen, Dünya Ralli Şampiyonası organizasyonu “4. Türkiye Rallisi” için tüm yarışmacı ekipler, Antalya’da…
12-15 Ekim tarihleri arasında koşulacak olan şampiyonanın 13. ayağı için Antalya ve Kemer tüm yarışmacı ekipleri ağırlamaya başladı. Ekipler Kemer Servis alanındaki yerlerini almaya başlarken, araçları üzerindeki hazırlıklarını da tamamlamaya başladılar.

Bu sezon Türkiye Rallisi’nde pek çok sürpriz var…

Şampiyonanın 13. ayağı olan, organizasyonun seremonial startı, 12 Ekim Cuma günü saat 19:45’te geleneksel olarak şehir merkezindeki Cumhuriyet Meydanı’nda verilecektir. Pek çok sürprizin Türkiye’nin otantik yapısının sergileneceği eksantrik bir startın planlığı rallide aynı günün sabahı Kemer’de gerçekleştirilecek deneme sürüşü ise sürücülerin araçlarıyla ilk testlerini gerçekleştirecekleri ve son hazırlıklarını tamamlayacakları nokta olacak.
Yarışmacı ekiplerin Kemer Servis Alanı’ndan 13 Ekim Cuma günü 07:00’de start alarak gidecekleri ilk özel etap ise Perge -1, olacak. Aynı gün, Myra 1-2, Kumluca 1-2, Tekirova 1, Phasalis 1 etabını geçecek ekipler Akdeniz Üniversitesi içindeki Özel Seyirci Etabını 19:22’de geçerek ilk günü tamamlayacaklar.
Cumartesi günü Kemer-1-2, Silyon-1-2, Chimera-1, Phasalis-2 ve SSS2 etaplarını geçecek yarışmacılar, Pazar günü Tekirova-2, Chimera -2, Olympos etaplarıyla Kemer Servis Alanı’ndaki finiş noktasına ulaşacaklar.
Toplam 1201, 85 km’lik parkurda, 19 özel etabın ( 351,01 km) koşulacağı yarış Ralli Merkezi’ndeki ödül töreni ile noktalanacak.

Beydağları’nın el değmemiş güzellikleri, Akdeniz’in uçsuz bucaksız maviliği ile dansettiği etaplarda muhteşem rekabeti izlemek isteyen tüm seyirciler ücretsiz otobüsler Büyükşehir ve yöre belediyeler tarafından sağlanmıştır. Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Migros karşısı, Lunapark önünden 50 adet otobüs, Kemer Belediyesi’nden 10 adet otobüs GATAB tarafından Kemer Servis Alanı- Helikopter noktası önünden ve Kumluca belediyesi’nden etaplara servis yapılacaktır. Servis tarihleri ve saatleri hakkında www.tosfed.org.tr, www.wrcturkey.com sitelerinden bilgi edinebilir.

Klasik Otomobiller, Kemer’de Yıllara Meydan Okuyacak
Hepsi birbirinden yaşlı ama bir o kadar da değerli ve sahipleri için paha biçilemez
50’ye yakın klasik otomobil 12-13 Ekim tarihlerinde 2 gün boyunca Antalya Kemer’de görsel bir şölen yaşatmaya hazırlanıyor.

Türkiye Şampiyonasının 4. ve son ayağı olan Cumhuriyet Rallisi’ne komşu ülke Yunanistan’ın da 10 aracıyla katılması bekleniyor.
Klasik Otomobil Kulübü’nün üyeleri arasında iş ve sanat dünyasının tanınmış isimleri de buluyor.
1957 model kırmızı bir Chevrolet, kurşuni gümüş bir Cadillac, geniş koltuklarıyla Plymouth, gece mavisi bir jaguar, fıstık yeşili üstü açık bir mustang, rengarenk Volkswagenler, Mercedesler, BMW’ler, yıllara meydan okuyan Anadollar bu kez Antalya Kemer’de Dünya Ralli Şampiyonasının hemen öncesinde ‘boy gösterecek’

Klasik Otomobil Kulübü tarafından bu yıl 10.’su düzenlenecek olan Cumhuriyet Rallisi, Dünya Ralli Şampiyonasının hemen öncesinde gerek Kemerliler’e gerekse WRC için gelecek olan turistlere görsel bir şölen yaşatmak 12-13 Ekim tarihleri arasında yapılacak.