Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 3.Yarışı 29. İSOK ISTANBUL RALLİSİ5 – 6 Temmuz 2008 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Hazırlık çalışmaları özenle sürdürülen yarışta, bu yıl katılımcıları ve seyircileri birçok sürpriz bekliyor.

Pendik Festivali kapsamında Belediye Başkanı Erol Kaya’nın 5 Temmuz Cumartesi günü saat 20:30’da Pendik Sahilyolundaki Atatürk Anıtı’nın önünden vereceği startla başlayacak olan yarış, ralli dünyasında uzun zamır beklenen bir ilke imza atacak ve gece geçilecek olan 2,6 Km uzunluğundaki İSOK Özel Seyirci Etabı ile devam edecek.

Gece karanlığını spotlarıyla aydınlatan ekipler mücadelelerini sürdürürken, özel olarak hazırlanan su geçişi noktasında seyirciler gece etabının tadını çıkaracaklar.

Pazar günü sabahı ikinci günün startını alacak olan ekipler 3 zorlu etabı 3’er kez geçerek , Akfırat Belediye Başkanı Hilmi YILDIZ’ın katkıları ile Formula 1 Pisti yakınında hazırlanan Servis Alanında finişe ulaşmış olacaklar. Bu zorlu yarışta Akfırat Belediye Binası Ralli Merkezi olarak kullanılacak.

Ayrıca yakın zama aramızdan ayrılan, İSOKKulübünün 1 numaralı kurucu üyesi Lemi Tanca’nın adı da bir özel etaba verilerek ölümsüzleştirilecek.

İstanbuldaki ralli heyecanında görüşmek üzere..