Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü faaliyetleri kapsamında, ’15 Temmuz Şehitleri Anma Dijital Rallikros Yarışı’ organize ediyor.

Lisanslı aktif sporcuların katılımına açık organizasyon, 15 Temmuz 2020 Çarşamba akşamı saat 21:00’den itibaren TOSFED’in youtube, twitch ve facebook kanallarından da canlı olarak yayınlanacak.

Dirt Rally 2.0 oyunu PC versiyonuyla  Norveç-Hell pistinde koşulacak yarışın kayıtları 13 Temmuz Pazartesi akşamı 18.00’a kadar devam edecek. Kayıt için başvurular dijital@www.tosfed.org.tr adresine yapılacak.

15 Temmuz Şehitleri Anma Dijital Rallikros Yarışı Kurallar

1- Eleme ve final yarışlarına gerçek ad ve soyad ile katılım zorunludur. ( Değiştirmek için: Oyun ana menüsü > Options & Extras > Profile )
2- Eleme grupları kura yöntemiyle oluşturulacak olup, grup değiştirme talebinde bulunulamaz.
3- Eleme grupları ve yarış saatleri 14 Temmuz günü açıklanacaktır.
4- Eleme yarışları 5’li grid düzeni şeklinde olacaktır. Daha sonra final yarışlarında 4’lü düzene geçilecektir. Her yarışta ilk iki sırayı alan yarışmacılar bir üst tura çıkma hakkı kazanacaktır.
5- Eleme gruplarından çıkan isimlerin belirlenmesini takiben çeyrek final, yarı final ve final yarışları yapılacaktır.
6- Eleme yarışlarından önce asil ve yedek tüm yarışmacıların belirlenen saatte Discord üzerinden yapılacak brifinge katılımları zorunludur. Brifinge katılmayan yarışmacılar diskalifiye olmuş sayılacaktır.
7- Eleme veya final yarışlarında, yarış saatinde oyuna katılamayan veya bağlantı problemi yaşayan yarışmacılar diskalifiye olmuş sayılacaktır.
8- Yarışmacıların itiraz talebiyle beraber görüntü kaydı sunması zorunludur. Görüntü kaydı olmayan itirazlar geçersiz sayılacaktır.
9- Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu, kurallarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Değişiklik durumunda bilgilendirme yapacaktır.
10- Küfür, hakaret, sportmenliğe aykırı hareket, bilerek kazaya sebebiyet vermek vb. davranışlar diskalifiye ve ban sebebi olabilir.