Uluslararası IAME İtalya Serisi altıncı ayağı, toplam 144 sporcunun katılımıyla 04-05 Haziran tarihlerinde Jesolo’da yer alan Azzurra karting pistinde koşuldu. 
Seriyi takip eden 10 yaşındaki temsilcimiz İskender Zülfikari, hafta sonu her üç elemeyi de birincilikle tamamlayarak, finalde ilk cepten start almaya hak kazandı. 9 ülkeden 35 sporcunun yer aldığı X30 Mini kategorisinde mücadele eden temsilcimiz, lider olarak başladığı final yarışında ilk iki tur sonunda ikinciliğe gerilese de, 10. turda tekrar liderliği ele geçirip 12 turu ilk sırada tamamlamayı başardı. Temsilcimiz bu birinciliğin ardından IAME İtalya Serisi X30 Mini klasmanında 381,5 puan ile şampiyona liderliğine yükseldi.
X30 Junior kategorisinde mücadel eden Batı Ege Yıldırım da, sıralama turlarını 5. olarak tamamladığı haf ta sonunda,  eleme yarışlarını 6-7-11 olarak tamamladı ancak aldığı ceza ile 20.liğe geriledi. Finalde 4. turda spin atarak sonunculuğa gerileyen temsilcimiz, kalan turlarda 35 sporcu arasında 21.liğe kadar yükselebildi.

Genç sporcularımızı tebrik ediyor, sezonun kalan yarışlarında başarılarının devamını diliyoruz.