26-27 Ekim tarihlerinde Nürburgring Nordschleife’nin RCN serisi kapsamında yapılan 3 saatlik dayanıklılık yarışına katılan Türk sporcular Ersin Yücesan ve Emir Aşarı yarışı 18 otomobilin olduğu V4 sınıfında 2. olarak tamamladı. Gelecek sezon VLN’de yarışmayı hedefleyen Ersin Yücesan ve 2018 sezonunda bu seride deneyim kazanmış olan Emir Aşarı, toplamda 157 otomobilin start aldığı yarışın ardından sezonu podyumda kapatmış oldu.

Sıralama turları sırasında Yücesan, ıslak zeminde ikinci zamanı elde etse de, pist kurumaya başladığında geriye düştü ve seansı 18 araç arasından beşinci sırada tamamladı. Yarışın ilk bölümünde BMW 325i’nin direksiyonuna geçen Aşarı, ilk virajda ikinciliğe yükselmeyi başardı ve VLN’de de rakibi olan Oscar Sandberg ile liderlik mücadelesine girdi.

Sardberg’in yaptığı kazanın ardından liderliğe yükselen Aşarı, birinci sırada pite geldi ve aracı Yücesan’a teslim etti. Rakiplerine göre, yağmur lastiklerine daha erken geçen ekip, pit çıkışında üçüncü sıraya gerilese de, sonrasında ikinciliği geri almayı başardı ve mücadeleyi podyumda noktaladı.

Bu sonuç ile 2019’da Nürburgring permitine hak kazanan Ersin Yücesan, 2019 VLN sezonunda Sorg Rennsport ile mücadele edecek. Aşarı ve Yücesan’ın yanında yarışacak üçüncü isim ise henüz belli değil.