Ülkemizi dünya pistlerinde başarıyla temsil eden Türk sporcu Salih Yoluç bu sezon FIA Dünya Endurans Şampiyonası’nın yanısıra takip edeceği Blancpain GT Series Endurance Cup‘ta yeni sezonun ilk startı için hazır.

İlk kez yarışacağı yeni jenerasyon Aston Marting Vantage AMR GT3 ile geçtiğimiz hafta İtalya’da başarılı bir test programını geride bırakan temsilcimiz, hem Blancpain serisinden hem de Dünya Endurans Şampiyonası’ndan çok iyi tanıdığı iki sürücü Ahmad Al Harthy ve Charlie Eastwood ile birlikte mücadele edecek.

TF Sport adına 97 numarayla Pro-Am kategorisinde yarışacak olan Salih Yoluç, serinin ilk yarışı için 12-14 Nisan tarihlerinde İtalya’nın Monza pistinde olacak ve 3 saatlik yarışta takım arkadaşlarıyla birlikte ter dökecek. 12 Nisan Cuma saat 17:40’ta test, 13 Nisan Cumartesi 12:30’da serbest antrenmanlar, 18:15’te resmi antrenmanlar ve 14 Nisan Pazar günü de 10:45’te sıralama turları 16:00’da yarış www.blancpain-gt-series.com web sitesi üzerinden canlı olarak izlenebilecek.