TOSFED tarafından FIAT sponsorluğunda, 18-25 yaş arası genç sürücülere yarışma imkanı sağlamak amacıyla gerçekleştirilen ‘TOSFED Yıldızını Arıyor’ projesinde elemeler 10-13 Ağustos tarihleri arasında TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde gerçekleştiriliyor.

Petlas, Spor Toto, Redbull.com, Beybi Eldiven ve Uludağ İçecek katkılarıyla düzenlenen elemelerde, 22’si kadın olmak üzere 333 aday mücadele edecek.

ELEMELER İZMİT KÖRFEZ PİSTİ’NDE

Adayların kullanacağı tüm ekipmanların TOSFED ve FIAT tarafından karşılanacağı elemeler, 10-11-12-13 Ağustos tarihlerinde Kocaeli İzmit’te bulunan TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde düzenlenecek. Özel olarak hazırlanan Fiat Egea yarış otomobilleri ile gerçekleştirilecek olan elemeler gymkhana formatında gerçekleştirilecek ve her aday 1 ısınma turu ve 2 de zamana karşı olmak üzere, parkuru 3 kez geçecek.

Adaylar açıklanan gün ve saatlerde,TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde hazır bulunacak ve ilk olarak kayıt masasına başvurarak, ehliyet kontrolü, boy ve kilo ölçümünün ardından lisansları ve yaka kartlarını alacaklar. Daha toplu olarak sonra brifinge geçilecek ve burada elemelerde uygulanacak kurallar, sürüş ile ilgili dikkat edilmesi gereken konular aktarılacak.

Brifingin ardından  tüm adaylar ilk olarak ısınma turlarını atacak, bu turların ardından da elemelerde esas alınacak zamana karşı turlara geçilecektir. TOSFED gözetmenleri tarafından fotoselli 1/100 hassasiyetinde chrono printerlar ile ölçülecek olan zamana karşı turlar arasından, en iyi olan değerlendirilecek.

Sportmenliğe aykırı ve/veya otomobile zarar vermeye yönelik kasti hareketleri tespit edilen adaylar, organizasyon komitesi tarafından ihraç edilecek.

FİNALLER ve EĞİTİM KAMPI EYLÜL AYINDA

4 gün boyunca yapılacak elemelerin ardından her gruptan 10 erkek sürücü ve Pazar günü yapılacak kadınlar elemelerinden de 5 kadın sürücü olmak üzere 45 kişi, Eylül ayında yapılacak finallere katılmaya hak kazanacak.

Adaylar yine TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde düzenlenecek olan ve konaklama giderlerinin TOSFED tarafından karşılanacağı 2 günlük kampa katılacaklar. Bu kamp sırasında teorik ve pratik ileri sürüş teknikleri, sportif sürüş teknikleri eğitimi alacak olan adaylar, ikinci gün sonunda zamana karşı yarışacaklar, 10 erkek ve 2 kadın sürücü ‘TOSFED Yıldızını Arıyor’ projesinde yarışmaya hak kazanacak.

Katılım listesi ve adayların eleme programı www.tosfedyildiziniariyor.com web sitesinde yer alıyor…

Projeye başvuran tüm adaylara başarılar diliyoruz.