Borusan Otomotiv Motorsport’un genç sporcuları Yağız Gedik ve Ali Türkkan’ın ülkemizi temsil ettiği GT4 European Series’in 4. ayak yarışları 20-22 Temmuz tarihlerinde, Belçika’da Spa Francorchamps Pisti’nde gerçekleşti.

Cuma günü yapılan test turları ile piste çıkan ekip, Cumartesi günü yapılan sıralama turları ve Pazar günü gerçekleşen 2 yarış ile yoğun bir yarış programını tamamlamış oldu. Ali Türkkan ve Yağız Gedik sıralama turlarında elde ettikleri 2:35.324 ve 2:35.345’lik dereceleri ile, katılan 50 otomobil arasında ilk yarışta 20. ve ikinci yarışta 29. sıradan start almaya hak kazandılar.

Pazar sabahı gerçekleşen ilk yarışta start alan Ali Türkkan tempolu bir yarış sergiledi ve pit stopta otomobili devralan Yağız Gedik’in de bu tempoyu devam ettirmesi ile takım ilk yarışı 16. olarak bitirmeyi başardı.

İkinci yarışta startta ise bu kez Yağız direksiyondaydı. Bu yarışta da yüksek bir performans sergileyen Borusan Otomotiv Motorsport pilotları önlerindeki güçlü rakiplerini geçerek sıralamada yükselmeyi başardılar ve pit stopta direksiyonu devralan Ali ile finişe 14. sırada ulaşarak önemli puanlar elde etmiş oldular.

Borusan Otomotiv Motorsport’un yetenekli genç sporcuları Avrupa’nın en zorlu yarışlarından biri olarak kabul edilen GT4 European Series’te her yarış performanslarını ve deneyimlerini arttırarak hedeflerine adım adım yaklaşmaya devam ediyorlar. Serinin bir sonraki yarışı 01-02 Eylül tarihlerinde Macaristan’ın Hungaroring pistinde koşulacak.