2018 Marmara X-Trial Kupası 4.  yarışı, Trakya Offroad Kulübü Derneği (TRAKOFF) tarafından Çorlu Belediyesi işbirliğiyle 08-09 Aralık 2018 tarihlerinde Şahpaz Mahallesi’nde bulunan Çorlu Belediyesi Offroad Yarış Pisti’nde organize ediliyor.

Bu yıl mahalli statüde gerçekleştirilen tek araçlı X-Trial formatındaki organizasyonun ilk günü, 08 Aralık 2018 Cumartesi günü saat 12.30’da başlayacak ve 17.00’ye kadar devam edecek. Ekiplerin zorlu arazi şartlarındaki mücadelesine sahne olacak ikinci gün ise saat 12.30’da başlayacak. Zorlu parkurlarda tek başlarına mücadelece edecek olan ekiplerin bu heyecan dolu mücadelesi, saat 17.30’deki ödül töreniyle son bulacak.

Yarışmaya katılacak araçlar prototip ve extreme olarak iki kategoride yarışacak. Her kategori için ayrı klasmanlar yapılacak ve ödüllendirilecek.

İlk yarışı İstanbul’ da, ikincisi Sapanca’ da ve üçüncüsü yine İstanbul’da yapılan Marmara X-Trial Kupası’nda ilk 3 yarış sonunda Prototip kategorisinde, Seda Özkutlu – Şahhaydar Argaç birinci, Oğuz Kağan Öztürk – Atilla Çakır ikinci ve Kubilay Tüfekçi – Orhan Doğan üçüncü sırada yer alırken, Extreme kategorisinde Umut Uyar – Gökhan Yalçın birinci, Musa Ceylan – Muharrem Ekebil ikinci ve Nurullah Ateş – Yusuf Uyar da üçüncü durumda…