Nicolas Vouilloz, Valais Rallisi’nde IRC Şampiyonluğu için yarışacağı kritik haftadan önce Antibes Rallisi’ni mükemmel bir performansla kazanmayı başardı. Vouilloz, Antibes Rallisi’ni her şeyden önce, İsviçre’deki önemli yarıştan önce fiziksel ve teknik bakımdan kendisi için son bir deneme olarak görüyordu. Peugeot Sport ekibinden pist arkadaşı olan Stephane Sarrazin da, müthiş bir yola adaptasyon becerisi sergiledi ve birincinin sadece 25 saniye arkasından yarışı bitirdi.
brbr
Pazar günü Peugeot Sport’un iki Peugeot 207 Super 2000 pilotu en iyi zamanları gerçekleştirme serisini sürdürdüler. Nicolas Vouilloz dört kez, Stéphane Sarrazin de, iki kez en iyi zaman yaptılar ve böylece rallide bir ilke imza attılar.
brbr
Nicolas Vouilloz: “Bu sıra dışı özel etaplarda yarışmak çok büyük bir keyif Gerçekten yarış bizim için bir şölen oldu. Bunlar çok güzel ralli pistleri Bizim için herşey çok iyi gitti. 207’de geliştirme yapmak için gelmiştik ve haftaya yarışacağımız Valais Rallisi için birkaç yararlı ayar yapabileceğimizi gördük. İsviçre Rallisi çok hoşuma gidiyor. Geçen sene bu ralliyi kazanmıştım. Ayrıca, Martigny’li olan büyük büyük dedemden dolayı köklerim de burada sayılır”
brbr
Stéphane Sarrazin : “Aldığım sonuçtan çok memnunum. Daha ilk yarışta, bu sene on yarış yapmış ralliciler kadar hızlı olacağımı ummuyordum doğrusu Ritmi çok çabuk yakaladım ve 207 Super 2000 ile gelecek Ocak ayında IRC’de koşacağım Monte Carlo’dan önce iyi bir hazırlık oldu. Birkaç ralliye tekrar katılma imkanını bana vererek bana güvendiği için Peugeot’ya teşekkür ederim. Ralli, pistten sonra ikinci tutkum. »
brbr
img src”imagessarazin2.jpg” border”0″
brbr
img src”imagesvouilloz.jpg” border”0″