Vezirköprü Offroad Kulübü (VEZİROFF) Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşlarının Samsun’a çıkışının 100. Yılı etkinlikleri kapsamında 03-04 Ağustos 2019 tarihlerinde “Peli Offroad Fest” organizasyonunu gerçekleştirecek. Peliparke ana sponsorluğunda Vezirköprü İncesu Mevkiinde düzenlenecek olan festival, Türkiye Trial Şampiyonası 3. Ayak yarışı ile Karadeniz Offroad Kupası 3. Ayak yarışı olmak üzere farklı offroad branşlarını sporseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor.

02 Ağustos Cuma günü Vezirsuyu Tabiat Parkında sporcular ve kulüplerin kamp etkinliği ile başlayacak olan “Peli Offroad Fest”in ilk yarışı, 03 Ağustos 2019 Cumartesi günü yüksek motor gücüne sahip, dev arazi araçlarının takım halinde mücadele edeceği Türkiye Trial Şampiyonası 3.ayak yarışı olacak. 04 Ağustos 2019 Pazar Günü saat 11.30’da başlayacak olan Karadeniz Offroad Kupası 3. ayak yarışı da, izleyenlere görsel bir şov sunacak olan Peli Seyirci özel etabında koşulacak. Organizasyon saat 18.15’de Vezirköprü Kültür Merkezi’nde yapılacak olan ödül töreni ile son bulacak.

Vezirköprü’nün eşsiz doğasıyla iç içe koşulacak bu önemli organizasyona Gençlik ve Spor Bakanlığı, Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Vezirköprü Belediyesi ve Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğünün katkılarıyla organize edilecek yarışa ana sponsor olarak Peliparke ve sağlık sponsoru olarak da Samsun Liv Hospital destek veriyor.