TOSFED Kadınlar Komisyonu tarafından geliştirilen sosyal sorumluluk projesi “Velinin Karnesi Nasıl?” 41.İstanbul Rallisi öncesinde 26 Kasım Cuma günü Leman Kaya İlkokulu’nda devam etti.

Komisyon üyeleri Beyza Avcıoğlu ve Emire Cantürk Eren’in katılımıyla gerçekleştirilen eğiitmde, drift sporcuları Özer Mollamehmetoğlu ve Özge Kılcı 4 ayrı seansta 400 ilköğretim öğrencisine trafik ve yol güvenliği hakkında bilgiler verdi. Videolarla desteklenen eğitimin ardından öğrenciler, BMW E46 330ci drift otomobilini inceleme şansını buldular.

Proje kapsamında, bugüne kadar İstanbul, Bursa, Ankara, Yalova, İzmir, Muğla, Sakarya, Mersin, Tarsus, Osmaniye, Kars ve Diyarbakır illerinde toplam 46 ayrı okulda yaklaşık 12.000 öğrenciye ulaşıldı. Trafik eğitimi ve otomobil sporlarını tanıtma faaliyetleri gerçekleştirilirken, çocuklarımıza genç yaşta trafik bilinci kazandırılması, otomobil sporlarının sevdirilmesi ve velilerin bilinçlendirilmesine katkıda bulunuldu. Eğitimlere yarış ekipmanlarıyla katılan sporcular, özel hazırlanan animasyon videolar ve sergilenen yarış otomobilleri öğrencilerin büyük ilgisini çekti, merak ve heyecan uyandırdı.