Van İçin-Casa Klasik Otomobil Cumhuriyet Ralli’si 28-30 Ekim Tarihleri arasında coşkuyla gerçekleşti.Elde edilen gelirin Van’daki depremzedeler yararına bağışlandığı, organizasyonunu Klasik Otomobil Kulübü’nün yaptığı “Casa Klasik Otomobil Cumhuriyet Rallisi” 28 Ekim tarihinde The Green Park Pendik Hotel &Convention Center start aldı.

Rallinin ilk etabını Ankara’da bitiren ekipler, 29 Ekim’de Beypazarı civarında toplam 500 km uzunluğundaki parkurda ralliyi tamamladılar. Beypazarı halkının büyük ilgisi ile karşılaşan Klasikler, oluşan kalabalıktan dolayı günün ikinci etabına geç başlamak zorunda kaldı.

Aynı günün sonunda kupa töreni ve Cumhuriyet Bayramı töreni yapılan rallide üç ekip, kazandıkları takım kupasını açık arttırmaya çıkararak bundan elde edilen geliri Van depremzedelerine bağışladılar.

Ayrıca genel klasman kupası sürpriz bir şekilde Yunanistan’dan katılan George-Niki Pontikogiannis ekibinin oldu. İkinciliği Elif-Murat Şakar, üçüncülüğü Sedef-Sinan Dündar ekibi alırken Büyük Atatürk Kupası, Kosovalı ekip Ehat Ohreska-Visar Kolski’ye gitti. Ralli ruhu kupasını ise en uzaktan gelen Yunanlı Ekip Kimon-Christina  Filis aldı.Ralliye katılan Atv Haber spikeri Cem Öğretir “Ralliden son derece büyük bir keyif aldım, ben böyle hisler yaşayabileceğimi tahmin etmezdim, bu benim için bir ilk oldu ama şunu da söylemeliyim ki klasik otomobil tutkusu bana da bulaştı” dedi.

30 Ekim tarihinde ise verdiği sözü tutan Klasik Otomobil Kulübü Ankara’daki klasik otomobil severlerle Cumhuriyetin 88’nci yılında 88 klasik otomobille Anıtkabir’de Ata’nın huzuruna çıkarak saygılarını sundular.