İzmir Ülkü Motorsporları Kulübü tarafından organize edilen V1 Challenge 2. Ayak yarışları yine nefes kesen mücadelelere sahne oldu. Ülkü Park pistinde kıran kırana rekabetin yaşandığı günün iki yarışında podyumda farklı pilotlar yer aldı.

Heyecanlı yarışlara sahne olan ve rekabetçi formatı ile dikkat çeken V1 Challenge’da 14 pilotun start aldığı günün ilk yarışını TOSFED desteğiyle yarışan genç pilot Ali Türkkan ilk sırada tamamlarken geçen yılın şampiyonu Burak Çukurova ikinci ve Çağlayan Çelik de üçüncü sırada finiş gördü. 

ÜMİT ERDİM'DEN İLK BİRİNCİLİK

V1 Challenge'ın rekabetçi formatı gereği ilk 12 pilotun ters sıralandığı ikinci yarışa 5. sıradan başlayan Ümit Erdim, çok iyi start alarak yarışın ilk virajında birinciliğe yükseldi. 12 turluk yarışı baştan sona lider götüren Erdim, V1 Challenge'daki dördüncü sezonunda kariyerinin ilk birinciliğini elde etti. Sıralamanın her tur değiştiği ve yoğun rekabetin yaşandığı yarışı Ali Türkkan ikinci ve Burak Çukurova da üçüncü olarak tamamladı.

ALİ TÜRKKAN LİDER

TOSFED'in desteklediği genç yetenek Ali Türkkan 2 ayak ve 4 yarışın ardından 3 birincilik ve 1 ikincilik ile toplamda 83 puana ulaşarak liderliğini sürdürürken, 66 puanlı Çağlayan Çelik ikinci ve 63 puanlı Burak Çukurova da üçüncü sırada yer alıyor.

SONRAKİ YARIŞ KÖRFEZ'DE

Ülküpark Yarış Pisti'ndeki bu muhteşem yarışı kaçıran motorsporları tutkunları, 29 Ağustos Salı günü saat 17.15'te bu heyecana TRT Spor Kanalı'nda ortak olabilirler.

V1 Challenge heyecanı, 15 Ekim Pazar günü TOSFED Körfez Yarış Pisti'nde organize edilecek 3. ayak yarışları ile devam edecek.